dataWIZYTA W CIAPKOWIE

17 maja 2018 roku nasza klasa VI B wraz z naszą kochaną wychowawczynią Panią Dorotką wybrała się do schroniska dla zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni. Zanim się tam wybraliśmy, zorganizowaliśmy klasową zbiórkę karmy dla psów i kotów, przysmaków, koców, itp. i zabraliśmy wszystkie podarki dla zwierząt ze sobą. W schronisku przywitały nas małe szczeniaczki, które trzy dni wcześniej zostały znalezione w kartonie w lesie. Pani z Biura Adopcyjnego opowiedziała nam trochę o schronisku, o tym jak ono funkcjonuje. Wspomniała, że niestety w związku z tym, że zbliżają się wakacje w schronisku wzrasta liczba psich i kocich podopiecznych. Przybliżyła nam obowiązki włascicieli zwierząt i opowiedziała o wolontariacie. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć boksy w części adopcyjnej przeznaczonej dla psów. Każdy z psiaków, obok którego przechodziliśmy próbował w inny sposób zwrócić na siebie uwagę. Jedne szczekały, jedne skakały na ogrodzenie, inne merdały ogonami i kręciły się w kółko. Ale jedna cecha była dla nich wspólna: smutne oczy, w których można było wyczytać tesknotę za człowiekiem i własnym domem. Odwiedziliśmy też kociarnię, gdzie mogliśmy do woli głaskać przebywające koty. Oczywiście te, które nam na to pozwoliły, bo jak wiadomo koty chadzają swoimi ścieżkami. Kochani miłośnicy zwierząt, jeśli możecie zapewnić dobre warunki i mnóstwo miłości jakiemuś zwierzakowi to nie zwlekajcie i zabierzcie przyjaciela na całe życie ze schoniska! One tam na Was czekają!

dataWYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

27 kwietnia Marysia Gandor z klasy VI b reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Morskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 w ramach Międzyszkolnego Konkursu „Stulecie Marynarki Wojennej – jej historia i tradycje".

W swojej kategorii soliści klasy IV - VI zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

dataKONKURS FOTOGRAFICZNY

Uczniowie klas IV-VII brali udział w konkursie fotograficznym pt: „Czyste powietrze w roli głównej”, który był ogłoszony przez Komunalny Związek Gmin Redy i Chylonki.

Temat „Czyste powietrze w roli głównej” miał przedstawiać na fotografii wrażenie czystego powietrza poprzez pokazanie piękna otaczającej nas przyrody (np. otwarte, naturalne przestrzenie bądź piękno i walory drzewa, porosty zlokalizowane w pobliżu miejsca zamieszkania ucznia) i/lub działania, które wpływają na czystość powietrza, w tym rozwiązania infrastrukturalne korzystne dla ochrony powietrza (miejska sieć ciepłownicza, odnawialne źródła energii, ścieżki rowerowe itp.).

Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy V B Anna Sobieralska. Zdjęcie przedstawia porosty listkowate, których obecność na drzewach świadczy o czystości powietrza w okolicy, w której występują.

Zdjęcie porostów liściastych zrobione w lutym 2018 r. w Szymbarku.

Anna Sobieralska kl. 5 b

dataAKADEMIA

7 maja uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie, ubrani w galowy strój, mieli okazję obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów klasy VII c oraz VI a (pod czujnym okiem pani Grażyny Dułak i pana Tomasza Przyborowicza).

dataGALA „POKONAJ SMOGA”

27 kwietnia w centrum Nauki Eksperyment odbyła się Gala z okazji wręczenia nagród uczniom biorącym udział w Miejskim konkursie ekologicznym „Pokonaj Smoga”.

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów z 29 gdyńskich szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Małgorzata Drewa kl. IV C

Stanisław Janeczko kl. IV C

Mateusz Mazur kl. V C

Julianna Sykuła kl. V B

Tomasz Konys kl. VI A

Szymon Sass kl. VI A

Kuba Gajewski kl. VII B

Dominik Klimenko kl. VII C

Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Janeczko i Kuba Gajewski, pozostali uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie.

Gratulujemy!

Do początku strony