dataPODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

14.11.2018 uczennica kl.4 A Natalia Musiał uczestniczyła w uroczystości podsumowującej konkurs fotograficzny „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać”. Natalia w kreatywny sposób przedstawiła na swojej fotografii metody zapobiegania zjawisku miejskiego smogu i jej pracę możemy obejrzeć na wernisażu Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wystawa wszystkich zdjęć będzie dostępna dla odwiedzających do niedzieli 18 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym.

dataAPEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9. 11. 2018 r. odbył się uroczysty Apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Apel przygotowali uczniowie klas Vb i Vc pod kierunkiem p. Katarzyny Wesołowskiej oraz zespół muzyczny p. Tomasza Przyborowicza, który w piękny sposób zagrał i zaśpiewał utwór „Biały Krzyż” zespołu Czerwone Gitary. Obowiązkowo, wpisując się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej, chóralnie odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy, łącząc się tym samym z innymi uczniami w całej Polsce, którzy podobnie jak my, na apelach świętowali ten wielki dla nas wszystkich dzień.

Wszystkim uczniom uczestniczącym w apelu, zarówno tym, którzy przygotowali go, jak i tym, którzy go oglądali serdecznie dziękujemy za piękną postawę, godną tego szczególnego dnia.

dataKONKURSY W RAMACH OBCHODÓW 100–LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości w SP 31 odbyły się dwa konkursy dla klas IV-VIII i III gimnazjum, których wyniki poznaliśmy na uroczystym Apelu z okazji 11 Listopada w dniu 9. 11. 2018 r.

W konkursie na „Życzenia dla Niepodległej z okazji 100-lecia jej urodzin” przyznane zostały nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

Klasy IV-V pierwsze miejsce zajęła klasa IVd

Klasy VI-VII pierwsze miejsce klasa VIIb

Klasy VIII – III gimnazjum pierwsze miejsce ex aequo klasa VIIIa i IIIa

Jury postanowiło również wyróżnić życzenia napisane przez uczniów: Eryka Kamińskiego z IVc, Zofii Kaszubowskiej z IVa i Mayi Gasparrini z Va.

W konkursie na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną z okazji 11 Listopada wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa VIa

II miejsce – klasa IIIa gimnazjum

III miejsce – klasa VIIIb

Należy podkreślić, że uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w prace konkursowe. Wszystkie sale były pięknie udekorowane, a życzenia dla Polski płynęły z głębi serca. Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia, dlatego wszystkie klasy zostały, jak przystało na tak okrągłe urodziny, nagrodzone słodkimi upominkami.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy równie aktywnego uczestnictwa w kolejnych konkursach.

dataWYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

6 listopada odbył się konkurs recytatorski. Przeprowadzony został w dwóch przedziałach wiekowych:

- klasy IV – VI

- klasy VII, VIII i III gimnazjum.

Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. W związku z 100 – ą rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim była OJCZYZNA, POLSKA.

W pierwszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się ERYK KAMIŃSKI
z kl. IV C, w drugiej zaś uczeń kl. III B gimnazjum PATRYK NIESTATEK.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Grażyna Dułak i Dorota Rychert.

dataWARSZTATY HISTORYCZNO - LITERACKIE

7 listopada uczniowie z klasy VIII c wraz z p. Małgorzatą Balsewicz wzięli udział w warsztatach historyczno – literackich w XIV Liceum Ogólnokształcącym. Warsztaty poświęcone były tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości. W warsztacie historycznym uczniowie mieli za zadanie przedstawić sylwetkę jednego z „ojców” Niepodległej. Nasza grupa wylosowała postać Wojciecha Korfantego – dyktatora III powstania śląskiego. W trakcie warsztatu literackiego uczniowie analizowali wiersz o tematyce patriotycznej, a następnie przestawali jego przesłanie w sposób graficzny. Każda z grup miała możliwość zaprezentowania na forum efektów swojej pracy.

Wspólne zdjęcie w biało – czerwonych koszulkach, którymi uczniowie zostali obdarowani zakończyło spotkanie.

dataLEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VI C

24 października, w związku z omawianą lekturą „Ten obcy" I. Jurgielewiczowej, w klasie VI C odbyła się lekcja, na której uczniowie mieli okazję wcielić się w bohaterów książki i jednocześnie zabawić się w sąd. Klasa pięknie przygotowała się do lekcji, wykazując się przy tym znajomością historii Zenka Wójcika i jego przyjaciół. Takie lekcje się pamięta😊

Do początku strony

Starsze wpisy »