Dzisiaj jest          

dataKLASA IV C W RESTAURACJI SERIO

W dniu 29. 11. 2018 r. klasa IV c była na warsztatach z przygotowania pizzy i lemoniady w restauracji SERIO w Gdyni.

Każdy uczeń samodzielnie komponował składniki i robił swoją pizzę oraz lemoniadę.

Zabawa była świetna i wszyscy bardzo dobrze się bawili.

   

   

 

 


dataKLASA IV D W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniu dzisiejszym klasa IV d wybrała się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na warsztaty historyczne pt."Stara skrzynia. Co skrywa muzeum?" Uczniowie zapoznali się z muzeum, jako miejscem gromadzenia eksponatów - śladów historii. W drugiej części zajęć klasa miała możliwość zobaczenia kilku potężnych eksponatów, którymi były czołg i samolot. Duże wrażenie zrobiła na uczniach suknia ślubna wykonana ze spadochronu. Klasa aktywnie i z dużym zainteresowaniem brała udział w warsztatach.

 

Galeria zdjęć

 

 


dataZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE

 

 


dataPRZEDSTAWIENIE "BALLADYNA"

23 listopada br. klasy VII A, VII B, VII C i VI C były na przedstawieniu „Balladyna” w Teatrze Miejskim w Gdyni. Sztuka nie należała do najłatwiejszych w odbiorze. Uwspółcześniona, z zaskakującymi zwrotami, odbiegająca momentami od treści dramatu J. Słowackiego. Warto jednak zobaczyć inną interpretację klasycznego tekstu. Spektakl pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia pochodzą z Teatru Miejskiego w Gdyni

 

 


dataSPEKTAKL "OSKAR I PANI RÓZA"

20 listopada 2018 roku uczniowie klas VII b i VIII a obejrzeli w Centrum Nauki „Experyment” spektakl pt. „Oskar i Pani Róża”.

Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie.

Oskar i pani Róża, to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Spektakl przeniósł uczniów do realiów oddziału onkologicznego – miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara. To tam Oskar próbował rozmawiać z Bogiem, tam tracił nadzieję i obwiniał siebie za to, że jest chory. Tam poznał osobę niezwykłą – Panią Różę – wolontariuszkę, która walczyła o godność chorego dziecka.

Jest to spektakl niełatwy poprzez swoja tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący nadzieję. Uczniowie obejrzeli tę emocjonującą historię i byli bardzo nią poruszeni, doceniając przy tym kunszt aktorski.

 

 


dataFINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

19 listopada 2018 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na Pocztówkę z Polski, organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Gdyni. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i napisanie kartki pocztowej skierowanej do kogoś z rodziny lub znajomych za granicą z dowolnego miejsca w Polsce i ukazanie jego piękna. Należało przy tym zwrócić uwagę na staranne pismo ręczne. Konkurs by objęty patronatem Muzuem Emigracji.

Ze stu nadesłanych pocztówek z 9 szkół w Gdyni, jury wybrało te najpiękniejsze i przyznało nagrody.

                

                

                                 

                

                

 

 


data"POCZTÓWKA Z POLSKI"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Pocztówka z Polski - 100 kartek pocztowych na 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Celami tego konkursu było rozwijanie wyobraźni, zdolności i umiejętności literacko-publicystycznych, nawiązanie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, kształcenie przekazywania informacji w zwartej, krótkiej formie językowej i graficznej, budzenie poczucia dumy i więzi z krajem ojczystym, zwrócenie uwagi na piękne miejsca w Polsce, popularyzacja kaligrafii.

W kategorii klasy 4 - 6 SP wyróżnienie otrzymała Maja Firgon z klasy IV c.

Zaś wyróżnienie specjalne jury Patrycja Frankiewicz z kl VI c.

Gratulujemy!


Praca Mai Firgon


Praca Patrycji Frankiewicz

 

Galeria prac uczniów biorących udział w konkursie

 

 


dataWYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI "MYSZKA Z..."

16 listopada odbyły się szkolne eliminacje konkursu ekologiczno-informatycznego dla uczniów klas VI „Myszka Z… Poznajemy naszą planetę”.

W II etapie, który odbędzie się 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 40 w Gdyni, naszą szkołę będą reprezentować:

Paulina Malinowska kl. VI A

Mateusz Mazur kl. VI C

Lena Szwarc kl. VI C

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 


dataROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W tym tygodniu rozstrzygnięto konkurs językowo - plastyczny z języka niemieckiego. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć portret dowolna metodą "Znanej postaci z niemieckiego obszaru językowego" i wykazać się nie tylko umiejętnościami plastycznymi, ale przede wszystkim wiedzą o krajach niemieckojęzycznych.

Na konkurs wpłynęło wiele prac, wyróżnione prace poniżej.

                

                

 

 


dataPODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

14.11.2018 uczennica kl.4 A Natalia Musiał uczestniczyła w uroczystości podsumowującej konkurs fotograficzny „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać”. Natalia w kreatywny sposób przedstawiła na swojej fotografii metody zapobiegania zjawisku miejskiego smogu i jej pracę możemy obejrzeć na wernisażu Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wystawa wszystkich zdjęć będzie dostępna dla odwiedzających do niedzieli 18 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym.

                     

 

 


dataSPEKTAKL "DZIECI SIECI"

13 listopada 2018 roku. uczniowie klas IV a, VI a, VI b, VI c obejrzeli w Centrum Nauki „Experyment” spektakl pt. „Dzieci sieci”.

Przedstawienie zostało przygotowane i przedstawione przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Spektakl opowiadał o współczesnym pokoleniu młodych osób, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktorzy w przedstawieniu w sposób zabawny przybliżyli młodym widzom ciekawą historię z codziennego życia uczniów. Gra aktorska była porywająca, nietuzinkowa. Artyści w sposób profesjonalny przekonywali swoją grą, że warto chodzić do teatru na przedstawienia, a mniej czasu spędzać przed komputerem. Przesłaniem spektaklu było ostrzeżenie dzieci i młodzieży przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Moim zdaniem przedstawienie było interesujące i pouczające, a gra aktorska na najwyższym poziomie.

Opinię wyraziła uczennica klasy VI b

 

 


dataAPEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9. 11. 2018 r. odbył się uroczysty Apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Apel przygotowali uczniowie klas Vb i Vc pod kierunkiem p. Katarzyny Wesołowskiej oraz zespół muzyczny p. Tomasza Przyborowicza, który w piękny sposób zagrał i zaśpiewał utwór „Biały Krzyż” zespołu Czerwone Gitary. Obowiązkowo, wpisując się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej, chóralnie odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy, łącząc się tym samym z innymi uczniami w całej Polsce, którzy podobnie jak my, na apelach świętowali ten wielki dla nas wszystkich dzień.

Wszystkim uczniom uczestniczącym w apelu, zarówno tym, którzy przygotowali go, jak i tym, którzy go oglądali serdecznie dziękujemy za piękną postawę, godną tego szczególnego dnia.

 

Galeria zdjęć

 

 


dataKONKURSY W RAMACH OBCHODÓW 100–LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości w SP 31 odbyły się dwa konkursy dla klas IV-VIII i III gimnazjum, których wyniki poznaliśmy na uroczystym Apelu z okazji 11 Listopada w dniu 9. 11. 2018 r.

W konkursie na „Życzenia dla Niepodległej z okazji 100-lecia jej urodzin” przyznane zostały nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

Klasy IV-V pierwsze miejsce zajęła klasa IVd

Klasy VI-VII pierwsze miejsce klasa VIIb

Klasy VIII – III gimnazjum pierwsze miejsce ex aequo klasa VIIIa i IIIa

Jury postanowiło również wyróżnić życzenia napisane przez uczniów: Eryka Kamińskiego z IVc, Zofii Kaszubowskiej z IVa i Mayi Gasparrini z Va.

W konkursie na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną z okazji 11 Listopada wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa VIa

II miejsce – klasa IIIa gimnazjum

III miejsce – klasa VIIIb

Należy podkreślić, że uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w prace konkursowe. Wszystkie sale były pięknie udekorowane, a życzenia dla Polski płynęły z głębi serca. Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia, dlatego wszystkie klasy zostały, jak przystało na tak okrągłe urodziny, nagrodzone słodkimi upominkami.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy równie aktywnego uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

Galeria zdjęć

 

 


dataWYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

6 listopada odbył się konkurs recytatorski. Przeprowadzony został w dwóch przedziałach wiekowych:

- klasy IV – VI

- klasy VII, VIII i III gimnazjum.

Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. W związku z 100 – ą rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim była OJCZYZNA, POLSKA.

W pierwszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się ERYK KAMIŃSKI
z kl. IV C, w drugiej zaś uczeń kl. III B gimnazjum PATRYK NIESTATEK.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Grażyna Dułak i Dorota Rychert.

 

            

            

            

   

   

 

 


dataWARSZTATY HISTORYCZNO - LITERACKIE

7 listopada uczniowie z klasy VIII c wraz z p. Małgorzatą Balsewicz wzięli udział w warsztatach historyczno – literackich w XIV Liceum Ogólnokształcącym. Warsztaty poświęcone były tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości. W warsztacie historycznym uczniowie mieli za zadanie przedstawić sylwetkę jednego z „ojców” Niepodległej. Nasza grupa wylosowała postać Wojciecha Korfantego – dyktatora III powstania śląskiego. W trakcie warsztatu literackiego uczniowie analizowali wiersz o tematyce patriotycznej, a następnie przestawali jego przesłanie w sposób graficzny. Każda z grup miała możliwość zaprezentowania na forum efektów swojej pracy.

Wspólne zdjęcie w biało – czerwonych koszulkach, którymi uczniowie zostali obdarowani zakończyło spotkanie.

 

            

            

            

   

 

 


dataLEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VI C

24 października, w związku z omawianą lekturą „Ten obcy" I. Jurgielewiczowej, w klasie VI C odbyła się lekcja, na której uczniowie mieli okazję wcielić się w bohaterów książki i jednocześnie zabawić się w sąd. Klasa pięknie przygotowała się do lekcji, wykazując się przy tym znajomością historii Zenka Wójcika i jego przyjaciół. Takie lekcje się pamięta😊

 

            

            

            

            

            

 

 


 

 


 

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »