Dzisiaj jest          


dataWIGILIA KLASOWA

Klasa VII C uroczyście obchodziła klasową Wigilię. Uczniowie podzielili się opłatkiem, częstowali przygotowanymi przez siebie smakołykami, śpiewali kolędy. Takich chwil się nie zapomina.

 

 

   

 

 


dataAKCJA CHARYTATYWNA

 

 


dataWYJŚCIE NA SZTUKĘ "PIOTRUŚ PAN"

30 listopada klasa VI A wraz z opiekunami (p. H. Miotke i p. G. Dułak) obejrzała w Teatrze Muzycznym sztukę pt. „Piotruś Pan”. Przedstawienie przygotowane z wielkim rozmachem zachwyciło i zaskoczyło widzów. Najnowocześniejsza technologia 3D w kinie już nikogo nie dziwi, ale w teatrze to coś nowego.

Reżyserem musicalu jest Janusz Józefowicz, muzykę przygotował Janusz Stokłosa. Już te nazwiska mówią same za siebie. Janusz Józefowicz – aktor, reżyser, choreograf, dyrektor Teatru Buffo w Warszawie; Janusz Stokłosa – muzyk, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych.

Sztuka „Piotruś Pan” to niebywała podróż do Niebywalencji, to przygody wśród piratów, czas przy indiańskich ogniskach, czy również odkrywanie nowych lądów. Przedstawienie sięga też do tematyki czysto symbolicznej – dorastanie, marzenia, wspomnienia…

Cóż, spektakl godzien polecenia nie tylko ze względu na walory poznawcze, ale i te estetyczne.

Zdjęcie pochodzi ze strony Teatru Muzycznego w Gdyni

 

 


 


 

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »