Dzisiaj jest          

Tłusty czwartek


Dziś, tj. 28. 02. 2019 r., w szkole ciekawe zajęcia - poznawanie budowy pączka... Wszystkie dzieci bardzo dziękują Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek oraz Radom Klasowym za dodatkowe przekąski. Notatki z zajęć zrobione?

Fotorelacja na FB szkoły.

  

     

  

     

     

  

     


Treningi do zawodów klas 3


Dziś rozpoczęły się treningi przygotowujące do międzyszkolnych zawodów w dwa ognie usportowione dla klas trzecich. Serdecznie pozdrawiamy Panią Marzenkę i Dorotę, które będą w środy prowadzić dodatkowe zajęcia.

  

     

     


1a w Infoboksie


Dnia 26 lutego klasa IA wybrała się na zajęcia do Infoboxu pt. "Poznaj i zbuduj Gdynię". Podczas tych zajęć poznaliśmy historię Gdyni, oglądaliśmy makietę miasta oraz budowaliśmy Gdynię z klocków Lego. Na koniec zajęć podziwialiśmy nasze piękne miasto z wieży widokowej. Była to świetna wycieczka i super zajęcia.

Więcej zdjęć na FB szkoły.

  

              

     


Ferie 2019 w klasach młodszych - podsumowanie


Kochane Dzieci, wspaniali Rodzice oraz Dziadkowie - dziękujemy za to, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że dzieci miło i ciekawie spędziły z nami czas i będą miały co wspominać. Z zajęć skorzystało 70 dzieci z klas 0 - 6. Ośmioro dzieci chodziło dzielnie przez całe dwa tygodnie. 15 dzieci nie przyszło w wybrane pojedyncze dni, 3 dzieci z powodu choroby nie przyszło w ogóle. Nie zawsze udało się znaleźć kogoś na zastępstwo.

Rezerwacje atrakcji zostały wykonane w listopadzie - 30 biletów na każdy dzień. Na listach po zapisach internetowych codziennie było 32/33 dzieci - zawsze z zapasem. Mimo dodatkowych zapisów w trakcie ferii tylko dwa razy mieliśmy komplet grupy. Niestety za niektóre atrakcje musieliśmy zapłacić według ilości zgłoszonej we wcześniej podpisanej umowie. W związku z tym zgodnie z regulaminem ferii za każdą nieobecność w U7, Jump City, Fabryce Pizzy i Eksperymencie zostanie pobrane 10 zł z kaucji. W pozostałe dni udało się zapłacić za rzeczywisty stan grupy. Informujemy również, że nie ma możliwości otrzymania indywidualnej faktury na dziecko. Posiadamy zbiorcze rachunki za wyjścia grupowe, zniżkowe. Są one do wglądu u Moniki Marat. Jeszcze raz dziękujemy za wesoło spędzony czas. Wychowawczynie Monika Marat i Iwona Wolska.

Fotorelacja z każdego dnia na FB szkoły.

                          

     

     

     

     

     


Apel bezpieczne ferie


Dnia 8 lutego klasy pierwsze pod opieką Pani Kasi i Pani Lidki przygotowały dla wszystkich dzieci młodszych naszej szkoły przedstawienie dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Tym akcentem rozpoczęliśmy długo wyczekiwany wolny od nauki czas.

                             

     

     

     


"Pojemniki marzeń - SP 31 segreguje odpady" - udział 3c


Dzieci z klasy IIIc zaangażowały się w szkolny konkurs "Pojemniki marzeń - SP 31 segreguje odpady". Chętni ochotnicy z pomocą rodziców wykonali w domu pojemniki, które musicie przyznać - zachęcają do segregacji. Mamy nadzieję, że jury doceni pomysł i udział najmłodszych uczestników budynku C. Bardzo dziękuję za prace i pomysły oraz poświęcony czas na wykonanie - wychowawca Monika Marat.

     

     

  


Podróże na biegun


Dzieci klas II i III wraz z bohaterami lektur "Zaczarowana zagroda" i "Anaruk chłopiec z Grenlandii" odbyły podróże na biegun południowy i północny by bardziej poznać te fascynujące lądy i ich mieszkańców. Oto efekt prac zespołowych w klasach podczas zajęć Pani Marzeny, Doroty, Anety i Moniki.

  

  

     

     

     


Współpraca z przedszkolami


Dnia 7 lutego gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 56 oraz Cisowiaczki. Dzieci przybyły do naszej szkoły na przedstawienie pt. "Pani Zima opowiada..." przygotowane przez klasę IA i ID. Była to bardzo radosna i udana wizyta. Jeszcze raz bardzo dziękujemy przedszkolakom za przybycie do naszej szkoły.


  

Galeria zdjęć


1c i ciąg dalszy już "śmigania na łyżwach"


  

  

     

     

     

     


Sukces literacki


W styczniu uczniowie kl. II i III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z cyklu " Dziecięca Twórczość Literacka". Temat tegorocznej edycji brzmiał : " Zima wokół nas". Należało napisać wiersz o tematyce zimowej i nadać mu odpowiednią oprawę plastyczną. Wiersze naszych uczniów powstawały na zajęciach kółka ortograficznego, jedynie rysunki dzieci wykonały w domu. Prace naszych podopiecznych wyraźnie trafiły komisji konkursowej do gustu, bowiem " zgarnęliśmy" wszystkie nagrody w kategorii klas III.

I miejsce - Hanna Brzozowska III b

II miejsce - Maja Łagoda III a

III miejsce - Wiktoria Konrad III a


Laureatom i uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy. Życzymy wszystkim uczniom odwagi i zachęcamy do udziału w konkursach, bo jak widać warto!


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu
pt. „Morze pędzlem i piórem malowane"
organizowanego w SP 31 w Gdyni


Klasa 2

1 miejsce – Emilia SP 52

2 miejsce – Kamil SP 52

3 miejsce – Zuzanna SP 12

Wyróżnienie – Zofia SP 31

Wyróżnienie – Iga SP 12

Klasa 3

1 miejsce – Halina SP 12

2 miejsce – Hanna SP 31

3 miejsce – Antonina SP 12

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Nagrody do odebrania w sekretariacie szkoły.


Zaproszenie do udziału w konkursie piosenki


Strona organizatorów konkursu


Klasa 1 b w Info Boxie


  

     

     


Bal karnawałowy w klasach 0 - 3


Bal karnawałowy w klasach 0 - 3 - obszerna fotorelacja na profilu FB szkoły.

     

        

  

     

     

     


Międzyszkolny konkurs plastyczno - literacki
"Morze pędzlem i piórem malowane"


Wczoraj, tj. 5. 02. 2019 r. odbył się w naszej szkole MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI pt. „MORZE PĘDZLEM I PIÓREM MALOWANE". Mimo, iż do konkursu zgłosiły się tylko 3 szkoły, wszystkie dzieci świetnie się bawiły i wyszły bogatsze o doświadczenia i nowe znajomości. Uczniowie klas II i III udowodnili, że potrafią pracować samodzielnie i bez pomocy rodziców i innych osób stworzyć bardzo ciekawe prace.

Wyniki w piątek. Trzymamy kciuki.

Galeria zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w 1A i w 1D


     

     


Przygotowania do balu


Przepis na morską dekorację karnawałową. Papierowe wcześniej przygotowane pompony z bibuły, kilogram krepy, trochę ryb, kilka chętnych rąk, drabina i 2 godzinki pracy. Korytarz klas młodszych gotowy na jutrzejszy bal. Jak Wam się podoba?

        

     

     


Muzyczny tydzień w grupie 0 "b"


Poprzedni tydzień upłynął w grupie 0"b" pod hasłem: "MUZYKA". Było więc słuchanie muzyki klasycznej, malowanie farbami do utworu W. A. Mozarta oraz taniec do utworów F. Chopina. Dzieci poznały i narysowały także Muzykantów z Bremy, czyli bohaterów baśni braci Grimm. Ważnym punktem był udział w edukacyjnym koncercie muzycznym oraz samodzielne wykonanie instrumentów, które można oglądać na parterze budynku C. Zapraszamy na naszą wystawę!

     

     

     

     

     


Art2You


Art2You - kolejna bardzo ciekawa audycja edukacyjna "Pociąg regio jak z nut". Podróże koleją bywają ciekawe a ta była wyjątkowa. Odwiedziliśmy różne zakątki Europy poznając nietypowe instrumenty muzyczne oraz muzykę etniczną.

  

     

     

     

     


Wyniki konkursu dziecięcej twórczości literackiej


Sukces uczniów klas III naszej szkoły - zdobyli wszystkie miejsca!!! Fantastycznie - ogromne gratulacje!!!

 

  


Klasy trzecie ponownie na lodowisku


Dzieci klas trzecich już trzeci rok doskonalą swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy już bardzo dobrze sobie radzą i chętnie będą kontynuować taką formę zajęć fizycznych w klasach starszych.

                 

  

     

     


Do początku strony


« Nowsze wpisy      Starsze wpisy »